Hanousek a spol. - Tábory a akce pro děti

Plánované akce

 • Letní dětský tábor

  13. - 28. 7. 2024
 • Chatový tábor Rakousy

  27. - 29. 9. 2024
 • Zimní dětský tábor

  15. - 22. 2. 2025

Hanousek a spol. na Facebooku

Hanousek na Facebooku

Kokosy na sněhu

Heřmanice - Hrubý Jeseník
15. - 22. 2. 2014

O probělhém táboře

Někteří lidé nevěří, že jamajský bob zvítězí..., toť jedna z mnoha filmových hlášek komedie Kokosy na sněhu, která se stala předlohou pro naši táborovou hru.

Od Olympiku jsme vyrazili za jamajským sluncem, kde dík nešťastnému hromadnému pádu při kvalifikaci sprinterů na LOH přichází část běžců o svou téměř jistou účast na olympiádě. Novou naději i pro ostatní sprintery vzkřísí Deris a Sanko, kterým se podaří přesvědčit bývalého bobistu a olympijského vítěze Irwinga, aby je trénoval. Tým čtyřbobu nám doplňují Junior a Youl a spolu s našimi malými bobisty se po prvotním údivu, že jde o zimní sport, vrhají do příprav na ZOH.

Nadšení bylo obrovské, peníze žádné - zkuste najít sponzora pro tak bláznivý podnik! Nakonec však muzeální bob, osedlaný čtveřicí prokřehlých vyznavačů regae, stál na startu a... světe, div se! Ten bob jel! A na Jamajce se u obrazovek tančilo...

Celotáborová etapová hra (CETEH):

 • Zahájení - kvalifikace jamajských sprinterů, shánění trenéra bobistů
 • Trénink bobistů na Jamajce
 • Malování jamajských dresů
 • Shánění prostředků na cestu na ZOH
 • Příjezd na ZOH
 • Jamajský kvíz
 • Irwingův kazetostop
 • Jamajská koktejlpárty
 • Kvalifikační jízdy čtyřbobu
 • Rozbití bobu - pád na trati
 • Zakončení - vyhlášení výsledků, rozdání diplomů a cen

V olympijskou vesnici se proměnil Penzion Heřmanice v pohoří Hrubého Jeseníku, jehož dominantou je Králický Sněžník s výškou 1424m. Pro sportovce bylo zajištěno ubytování ve dvou a vícelůžkových pokojích většinou s vlastním WC a sprchou. K dispozici byla společenská místnost, fotbálek, kulečník, a pingpongový stůl.

Nezvykle teplá zima sice našim bobistům usnadnila aklimatizaci na zimní podmínky, ale za sněhem jsme museli vyrazit do okolí, kde se nachází lyžařský areál Dolní Morava s vrchem Slamník 1233m a Červená Voda s Bukovou Horou 958m, nabízející zajímavý lyžařský terén pro začátečníky, ale i pro zkušenější lyžaře a snowboardisty. Zvolili jsme více zasněžovaný a našim potřebám lépe vyhovující areál v Červené Vodě, který v rámci svého zázemí nabízí i vyhřívanou dopočinkovou místnost, což ocenili zejména bobisté z Jamajky zvyklí na slunce a teplo.

Pro úspěch každého bobu je nejdůležitější rychlý start. Ke zvládnutí roztlačení bobu v ledové dráze přispělo i osvojení lyžařských dovedností. V rámci přípravy bobistů jsme se tedy hned druhý den pustili do lyžařského výcviku. Rozlyžování a rozdělení lyžařských družstev tentokráte proběhlo přímo na sjezdovkách v Červené Vodě. Zde jsou ideální podmínky pro začínající i pokročilé lyžníky a snowboardisty. SKI-BUS každý den přivážel naše bobisty na úpatí Bukové hory, na jejíž vrchol vede moderní čtyřsedačková lanovka s vyhřívným sezením a poklopem chránícím před nepřízní počasí. O snowboardisty opět pečoval Pája s Tomášem. S využitím prvků zdejšího SKI-PARKU se tak společně zasloužili o zdokonalování jejich dovedností.

Skromné sněhové podmínky nám sice neumožnily zařadit do programu oblíbené noční lyžování na Větrném vrchu, ale horská bobová dráha na Dolní Moravě byla myslím velmi atraktivní náhradou. Zde jsme v rámci relaxace zamířili i na chatu Jiřinku, kde jsme měli k dispozici zdejší wellness s vířivkou a parní a finskou saunou. K večernímu dovádění v olympijské vesnici opět dobře posloužily taneční podložky (stepmania), které si připravil Tomáš. Dianka prověřila naše znalosti kvízem o Jamajce. Všeobecné veselí zavládlo na Koktejlpárty, kterému kraloval barman Pája.

I přes to, že jamajský bob nakonec dík pádu na trati nevítězil, vraceli jsme se zpět k Olympiku spokojeni a plni nových zážitků... neb "Není důležité vyhrát, ale nezmrznout!".

Přiložené dokumenty

Vedoucí

 • hlavas hlavní vedoucí - Pavel "Hanousek"
  specializace - sjezdovky, běžky
 • Dia zástupce HV - Dianka
  specializace - běžky, saně, hry
 • Pája vedoucí - Pája
  specializace - snowboard, sjezdovky
 • Tomáš vedoucí - Tomáš
  specializace - snowboard, běžky
 • Dave vedoucí - David
  specializace - sjezdovky, běžky
 • Lenka zdravotnice - Lenka
  specializace - pekáče, saně, dlahy
 

Přihlášené děti

jméno věk
Badinová Petra 13 let
Daněk Pavel 12 let
Dittrich Ondřej 12 let
Feryna Jan 15 let
Ferynová Magdaléna 10 let
Gruberová Anna 6 let
Kovács Jan 11 let
Nohejlová Eliška 9 let
Novotná Kristýna 10 let
Pavlíková Kateřina 11 let
Polák Filip 15 let
Poláková Kamila 6 let
Sejtková Eliška 11 let
Skála Filip 15 let
Sládková Nikol 11 let
Stará Kateřina 15 let
Sušický Prokop 7 let
Sušický Vojtěch 10 let
Štěpánová Tereza 13 let
Ullrich Jan 15 let
Vlček Kryštof 8 let
Vostárková Tereza 11 let
 

Hanousek a spol., z.s., Praha 8 - hanousek@hanousek.com - 604 503 604, 284 684 981

správce webu Martin Žaloudek, grafika Roman Novotný